Ana sayfa Uncategorized @tr Yeni bir Fuar Sezonuna Merhaba

Yeni bir Fuar Sezonuna Merhaba

1692
0
PAYLAŞ

Yeni bir Fuar Sezonuna Merhaba” 

Türk Fuar Sektörü, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nin organize ettiği, “2017’ye Merhaba” kokteylinde bir araya geldi. Cemile Sultan Korusu’nda bulunan İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nda,  İstanbul Fuar Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona sektörün önde gelen temsilcileri katıldı. Kokteylde tüm katılımcıların ortak dileği, 2017 sezonunun fuar sektörümüz açısından verimli ve bereketli geçmesi oldu.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nin organize ettiği “2017’ye Merhaba” kokteyli, Cemile Sultan Korusu’nda bulunan İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nda gerçekleştirildi. İstanbul Fuar Merkezi ev sahipliğinde yapılan yeni yıl kutlaması sektör temsilcilerini aynı çatı altında bir araya getirdi.

Kokteylde konuşan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Rasim MAZLUM, kendisinin Fuarcılık Meclisi Başkan Vekilliği görevini yürüttüğünü belirterek, sektör temsilcilerini yeni yıla birlikte yeni bir başlangıç yapmaya davet etti. Mazlum, “Sektörün mevcut durumunu ve geleceğini her platformda sizlerin adına İstanbul Dünya Ticaret Merkezinin de verdiği destek ile ilgili yerlere taşımaya çalışıyoruz. 11 Ocak Çarşamba günü İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde “Fuar Sektörünün Bugünü ve Yarınını” konuşmak üzere siz sektör temsilcilerini odamıza davet etmek istiyorum. Toplantımızda İstanbul Ticaret Odası şemsiyesi altında sektörü masaya yatıralım ”dedi.

Sektörü bir arada tutmak bizim vazifemiz

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü Rüştü ARGIT, 2016 yılında İstanbul Fuar Merkezi olarak çok başarılı 57 fuara ev sahipliği yapıldığını belirterek, “Yakaladığımız başarıyı sizlerle beraber sürdürüyoruz. Bize duyduğunuz güven ve ilgiden son derece mutluyuz. Yeni yılda da başarılarımızın katlanarak devam edeceğine yürekten inanıyorum. Biz İstanbul Dünya Ticaret Merkezi olarak fuar sektörünü bir arada tutmayı, destek olmayı vazifemiz olarak görüyor ve bundan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Sektör buluşmalarının artarak devam etmesini diliyorum

Fuarcılık sektörünün pek çok alt sektörü etkileyen, tetiklediğini vurgulayan ARGIT “Sektörümüzün çok çeşitli alanlara dokunduğunu, katkıda bulunduğunu görüyoruz.  Dünyada örneklerini görüyoruz, ekonomilerini sadece fuarcılık üzerine kuran şehirler mevcut. Biz bu anlamda İstanbul’un da bu yarışta olması için elimizden gelen desteği veriyoruz. Yeni fuar alanı projemiz ile bu desteği daha da büyüteceğiz. İstanbul Fuar Merkezi, yılda ortalama 100 fuara ev sahipliği yapıyor. Bugün burada yaklaşık 100 kadar iş ortağımız vardı. Biz onlara iş ortağı diyoruz çünkü biz onlara alan sağlıyoruz, onlar fuarlarını alanlarımızda gerçekleştiriyorlar ve Türk ekonomisine katkı sağlamış oluyoruz. Bu gibi buluşmaların artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Hedef 2023

Genel Müdür Rüştü ARGIT, 2017 yılında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nin en büyük hedefinin fuar alanlarının metrekaresini genişletecek olan yeni projeyi hayata geçirmek olduğunu ifade etti. Argıt, “Bugün yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alanının işletmecisiyiz. Yeni fuar alanı projemiz ile mevcut fuarlarımızın alanlarını genişleterek daha büyük metrekarede hizmet verebilecekleri alana sahip olmak ve ayrıca, Türkiye’ye gelmesini hedeflediğimiz fuarları ülkemizde gerçekleştirebilmek istiyoruz.  2017 bizim için önemli bir kriteri gündeme getirecek yıl olacak. Yeni fuar alanımız ile birlikte Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması konusunda İDTM olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağız.” dedi.

Yeni bir yıl demek yeni bir fuar takvimi demek

Rüştü ARGIT yeni yılın fuar sektörü için yeni bir fuar takvimi anlamına geldiğini hatırlatarak, “Bu bağlamda 2017 umarız bereketli geçer. Dileğimiz, Türkiye’nin yatırımlarına ve gelişimine katkıda bulunacak her türlü işin temelinin bu yıl atılabilmesi.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK