Ana sayfa Uncategorized @tr Yılın buluşması BETON İSTANBUL 2017 başlıyor!

Yılın buluşması BETON İSTANBUL 2017 başlıyor!

1280
0
PAYLAŞ

Dev projelerin hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesini sağlayan hazır beton ve inşaat sektörü ile tedarikçileri 13-15 Nisan’da Beton İstanbul 2017’de bir araya geliyor.

Yılın buluşması BETON İSTANBUL 2017 başlıyor!

Kalite Fuar Yapım A.Ş. ve Türkiye Hazır Beton Birliği işbirliğiyle düzenlenen “Beton İstanbul 2017; Hazır Beton Fuarı ve Kongresi”, hazır beton ve inşaat sektörü ile tedarikçilerinin geleneksel buluşma noktası olarak, 13-15 Nisan 2017 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörü bir kez daha buluşturuyor.
9. Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı; Beton İstanbul 2017’de, agrega ve çimento üreticileri, katkı maddeleri üreticileri, maden ve taş ocağı işletmeleri, makina ve ekipman üreticileri, ilgili kamu kurumları ve sektörel yayınlar ürün ve hizmetlerini tanıtırken, yeni iş bağlantıları kurma olanağı bulacaklar.

Yenilikler burada!
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Türkiye Müteahhitler Birliği, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, İstanbul ve Ankara Sanayi Odaları ile Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği tarafından da desteklenen ve katılımcıların KOSGEB’in teşvik uygulamalarından yararlanabildiği Beton İstanbul 2017 Fuarı, sektörün ihtiyaç duyduğu ürünler ile birlikte yeniliklere de ev sahipliği yapacak.
Hazır beton, agrega ve inşaat sektörlerindeki son teknolojik gelişmeleri ve yeni ürünleri bir arada görecek olan fuar ziyaretçileri, ürünleri inceleme ve bilgi almanın yanı sıra toplu alım yapma imkanına da sahipler.
Yurt içi ve yurtdışından fuarı ziyaret edecekler arasında inşaat firmalarının üst düzey yöneticileri, kamu kurumu temsilcileri, inşaat, mimarlık, kimya ve makina fakültelerinden akademisyen ve uzmanlar olacak.

Uzmanlar kalite ve çevre konusunda neler söylüyor?
Fuara eş zamanlı olarak düzenlenen Beton 2017 Kongresi kapsamında düzenlenecek konferans ve seminerlerde; hazır betonun hazırlanması, taşınması ve kullanılmasına ilişkin süreçlerde kalite kontrolü ve çevre etkileri ele alınacak. Beton bileşenleri, üretimde ve yerinde nitelik denetimi, özel betonlar, özel projelerde beton tasarım ve çözümleri, beton üretiminde geri kazanım ve geri dönüşüm, beton yollar ve karayolu beton güvenlik yapıları, beton santrali ve sevkiyat verimlilikleri, beton teknolojisinde son gelişmeler başlıkları altında sektörünün gelişimine katkı sağlayacak bildiriler sunulacak. Uzman firmaların temsilcileri, akademisyenler, yerel ve merkezi kamu kurumlarının temsilcileri görüş alışverişinde bulunacaklar.
“Sektörün önemini vurgulamak için çalışıyoruz!”
Kalite Fuar Yapım A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Dağhan Mumcuoğlu konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:
“Beton Fuarları, ülkemizin ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın hazır beton alanındaki tek ve en büyük organizasyonu olarak dokuzuncu kez sektörü buluşturuyor. Tekli yıllarda İstanbul’da düzenlediğimiz Beton Fuarı’nı çift yıllarda İzmir’de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu doğrultuda bir sonrası buluşmamız 2018’de İzmir’de olacak. Beton Fuarı’nın ülkemizin dünyaya açılan önemli kapılarından biri olan İzmir’in bu alandaki gelişimine yeni bir ivme katacağı kanaatindeyiz.
Türkiye Hazır Beton Sektörü, sadece ülkemizin değil, içinde bulunduğumuz tüm bölgenin en aktif sektörlerinden biri. Avrupa’da hazır beton üretiminde birinciyiz. Üretimde en gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz ve bu yüksek kaliteli üretimin büyük bölümünü ihraç ediyoruz. Bu nedenle Beton Fuarları, ticari ve ekonomik açıdan uluslararası bir öneme sahip. Biz de bu önemi vurgulamak ve geliştirmek için çalışıyoruz.
Bu gayretle, son bir yıldır yaşanılan ekonomik darboğaza rağmen fuarımıza yurtiçi ve yurt dışından büyük ilgi çekmeyi başardık. İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki hazır beton sektörünün en büyük buluşma noktası olan fuarımızda 150 kadar markayı 5.000 profesyonelle buluşturmayı hedefliyoruz.”
Fuar, İstanbul Fuar Merkezi / Yeşilköy’de 9-10-11 no’lu salonlarda 15.Nisan.2017 Cumartesi günü saat 18.00 e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

BİR CEVAP BIRAK